STEAM veikla „Tylioji vandenų gyventoja“

Darželio teritorijoje atsiranda baseinas. Vaikai džiaugiasi žaisdami vandenyje, atsipalaiduoja, turškiasi, pliuškenasi, taškosi vandeniu. Mokytoja Silva atneša vaikams dirbtinas žuveles ir pasiūlo sukurti „Akvariumą“.

Hipotezė: žuvys negali gyventi be vandens.

Iškelti probleminiai klausimai:

1. „Ar žuvys gali gyventi be vandens?“
2. „Kuo žuvys panašios ir kuo skiriasi?“
3. „Ar žuvys kalba?“

Aptariama, kur gyvena žuvys, koks vanduo yra ežeruose ir koks jūroje. Vienos žuvys mėgsta gėlą vandenį, tai jos gyvena – ežeruose, upėse, tvenkiniuose, o kitos mėgsta sūrų vandenį, tai gyvena – jūrose, vandenynuose.

Mokytoja pakviečia vaikus susipažinti su žuvies kūno sandara ir žuvų rūšimis. Pasitelkusi informacines technologijas, mokytoja vaikams parodo žuvų iliustracijas. Ieškoma, kuo žuvys panašios ir kuo skiriasi, vaikai susipažįsta su žuvies kūno sandara, aptariama žuvų spalva, kaip jos juda, kuo minta.

Po aptarimo, mokytoja pasiūlo vaikams sukurti „Akvariumą“. Vaikai prisirenka smilgų, žolių lapų, akmenukų ir sukuria akvariumo dugną, į kurį paleidžia mokytojos atneštas žuvytes. Vaikai pasineria į žaidimą: apžiūri žuvytes vandenyje, plukdo, sukuria joms poilsio zonas.