STEAM veikla „Seniausias lietuvių liaudies menas – pynimas“

Hipotezė: pynimas yra įdomus amatas, kad galima pinti netik iš vytelių, bet ir popierinių juostelių.

Pynimas ir dabar plačiai paplitęs liaudies menas ir amatas, kaip tautodailės šaka vystoma daugiausia gaminant suvenyrus. Pinti daiktai yra jaukūs, visur derantys. Lietuvoje pinama iš karklų, žilvičių vytelių, eglių ir pušų šaknų, rugių šiaudų. Pinti iš tradicinių medžiagų nėra paprasta.

Vaikai buvo supažindinti su pynimo tradicijomis, kad būtų lengviau pinti apžiūrėjome pintines, suaustas drobes, lininius audinius, tautines juostas. Mokytoja pasiūlė sukurti darbelį, supinant popierines juosteles.

Prikarpėme vienodo storio ir ilgio popierinių juostelių, mokytoja parodė ir paaiškino pynimo eigą, vieni vaikai greitai suprato, kaip reikia kaišioti juosteles ir pinti, o kitiems reikėjo pakartotinai paaiškinti.

Baigus pinti, pasidžiaugėme gražiais vaikų darbeliais. Ugdytiniai patvirtino hipotezę: pynimas yra įdomus kūrybinis procesas. Iš popierinių juostelių galima nupinti įvairių daiktų.