STEAM veikla „Ką pasakoja miesto senosios (Talkšos) kapinės?“

Šiaulių lopšelio – darželio „Salduvė“ priešmokyklinio ugdymo grupė „Bitutės“, įgyvendindama ilgalaikį grupės projektą „Ką galiu atrasti Šiauliuose?“, nusprendė aplankyti miesto senąsias (Talkšos) kapines.

Apžiūrėjo, kur ilsisi anapilin iškeliavusieji, pamatė senovinių antkapių, su neįskaitomais užrašais, įvairių skulptūrinių paminklų, papuošimų, labai senų kapų, kuriais jau niekas nebepasirūpina.

Vaikai domėjosi paminklų įvairove, jų stilistika, medžiagomis, atlikimo būdu. Didžiulį įspūdį vaikams paliko paminklai – nulaužto medžio įvaizdis iš granito, gipsinės, betoninės šventųjų skulptūros, sudegusios koplyčios pamatai.

Vaikai sužinojo, kad ant šitų akmenuotų pamatų stovėjo medinė koplyčia, kuri buvo pastatyta iš apvalių rąstų, turėjo šešis langus, ant stogo buvo kupolas su kryžiumi. Išklausę, kaip atrodė ši sudegusi koplyčia, vaikai bandė įsivaizduoti ir ant kartono lapų nubraižyti koplyčios planą.

Tai buvo nemenkas iššūkis, bet jis buvo įveiktas. Ši veikla skatino vaikus tyrinėti, pažinti, improvizuoti.