STEAM veikla „Ką galime rasti pievoje?“

Pasivaikščiojimo metu vaikai tyrinėdami žolę, medžio kamienus, aplinkoje esančią gamtinę medžiagą, pastebėjo ropojančius ir skraidančius vabalus bei vabzdžius. Vaikai pradėjo klausinėti, domėtis, kas tai per vabaliukai? Todėl mokytoja Daiva nusprendė supažindinti vaikus su dažniausiai aplinkoje sutinkančiais vabalais ir vabzdžiais. Pirmiausia vaikai įvardino vabzdžius ir vabalus, kuriuos pažinojo ir aptarė negirdėtus pavadinimus. Rūšiavo į skraidančius ir ropojančius vabzdžius ir vabalus, skaičiavo kokių yra daugiau.

Vaikai svarstė, ar darželio pievelėje pavyks pastebėti boružę, slieką, skruzdę, bitę, drugelį, vabalą, vorą. Ieškodami bei tyrinėdami darželio aplinką vaikai atrado daugybę įvairių vabalų ir vabzdžių.

Buvo labai įdomu juos stebėti per padidinamąjį stiklą, skaičiuoti rastas skruzdėles, voro kojas, boružėlės taškelius. Apibendrinant savo tyrinėjimus vaikai sakė, jog spėjimas pasitvirtino, jie pamatė boružę, skruzdę, bitę, drugelį, vabalą, vorą ir dar daugiau vabalų nei tikėjosi. Matytus vabalėlius vaikai bandė atvaizduoti savo kūno pagalba, dėliojo, modeliavo iš pagaliukų, akmenukų, lapelių.

Vaikai suprato, kad pieva yra daugybės mažų vabalėlių namai ir juos reikia saugoti.