STEAM veikla „Burtininkas magnetas“

Veiklos intriga: veiklą rinktis paskatino vaiko į grupę atsineštas magnetas ir visų ugdytinių susidomėjimas nauju, daug kam nežinomu daiktu. Pasinaudojusi susidariusia situacija, mokytoja nutarė supažindinti vaikus su magnetu ir jo savybėmis.

Hipotezė: dviem magnetams artinantis vienam prie kito atsiranda stumiamoji arba traukos jėga. Magnetas pritraukia tik metalinius daiktus.

Veiklos eiga: vaikas, atsinešęs magnetą, „Švelnukams“ pasakė naujo daikto pavadinimą ir kad su juo galima pritraukti įvairius daiktus. Tuomet vaikai apžiūrėjo draugo atsineštą ir mokytojos Vilmos paduotus magnetus. Juos palygino pagal dydį ir svorį. Ėmę žaisti su magnetais, vaikai bemat pastebėjo, kad dviem magnetams artinantis vienam prie kito, atsiranda arba stumiamoji, arba traukos jėga (jie vienas kitą arba stumia, arba traukia). Tuomet vaikai bandė pritraukti magnetu įvairius daiktus – saldainio popieriuką, akmenuką, įvairias sėklas (giles, kaštonus) ir įsitikino, kad šių daiktų magnetas visiškai neveikia. Tuomet, magnetą atsinešęs, vaikas pasiūlė paieškoti metalinių daiktų. Vaikai atnešė dėžutę su sąvaržėlėmis, tarp stalo žaidimų pastebėjo metalinių rutuliukų, mokytoja surado monetų… Vedžiojant magnetu metaliniai daiktai „atgijo“ – ėmė riedėti kamuoliukai, šokinėti sąvaržėlės, prisiklijavo prie magneto šono monetos… Vaikai skaičiavo prie magneto prilipusius daiktus, džiaugėsi atradimais, dalijosi įspūdžiais. Mokytojai pasiūlius išbandyti, ar magnetas traukia metalinius daiktus, sumestus į dubenį su smėliu arba panardintus į stiklainį su vandeniu, vaikai įsitikino, kad magnetas ir smėlyje ir vandenyje suranda metalinius daiktus. Naudojamos priemonės: magnetai, metaliniai daiktai (sąvaržėlės, kamuoliukai, monetos), dubuo su smėliu, stiklainis su vandeniu.

Veiklos metu vaikai susipažino su naujomis sąvokos MAGNETAS, METALAS, TRAUKIA, STUMIA.

STEAM veiklos metu buvo ugdomos šios pasiekimų sritys: tyrinėjimas, skaičiavimas, sakytinė kalba, problemų sprendimas, mokėjimas mokytis.