Projektas „Kur gyvena paukščiai?“

Veiklos intriga: vaikai bėgiodami po kiemą pastebėjo aukšto medžio viršūnėje iš šakų susuktą lizdą. Laikas nuo laiko sugrįždami prie aukštų medžių, vaikai susipažino ir su lizdo šeimininkais – varnų porele. Todėl natūraliai ugdytiniams kilo klausimas, kur gyvena paukščiai.

Hipotezė: paukščiai lizdus suka, o ir žmonės jiems inkilus kelia, medžiuose. Paukščių lizdai susukti iš pernykščių lapų, žolių stiebelių, šakelių… Mažų paukščių lizdai maži, o didelių – dideli.

Veiklos eiga: veiklos metu vaikai vartė enciklopedijas, susipažino su įvairiais paukščiais – dideliais ir mažais, gyvenančiais parkuose, miškuose, pievose, prie vandens telkinių, šalia žmonių namų. Išsiaiškino, kad ne visi paukščiai lizdus suka medžiuose: giesmininkų lizdų galima pastebėti pernykštėje žolėje pievoje, ežero ar upės pakrantėje, namų pastogėse, kaminuose, prie balkonų, netgi smėlyje.

Taigi, paukščiai lizdus suka ten, kur gyvena. Vieni paukščiai lizdų sukimui naudoja medžių šakeles, kiti – pernykštę žolę, lapus, kai kuriems rengiant būstus reikia žmonių pagalbos (pavyzdžiui, varnėnams, gandrams). Veiklos metu vaikai sužinojo, kad negalima liesti žolėje rastų paukščių kiaušinėlių ar jauniklių. Įgytas žinias vaikai pritaikė žaidime – suko didelius ir mažus lizdus, juos matavo, lygino (rado didžiausią ir mažiausią).

Su tėveliais sukaltus inkilus, vaikai su socialine pedagoge Ramune papuošė nuostabiais piešiniais, ir galiausiai įkėlė į medžius, augančius darželio teritorijoje. Naudojamos priemonės: enciklopedijos apie paukščius, tėvelių sukalti inkilai, gamtinė medžiaga (pernykštė žolė, lapai, nulūžusios medžių šakelės, akmenukai).
Ugdomojo proceso metu vaikai pakartojo sąvokas PAUKŠTIS, LIZDAS.

STEAM veiklos metu buvo ugdomos šios pasiekimų sritys: sakytinė kalba, aplinkos pažinimas, tyrinėjimas, skaičiavimas ir matavimas, problemų sprendimas, kūrybiškumas, mokėjimas mokytis.