Vizitas į Norvegiją pagal ERASMUS+ programą

Gegužės 31 – birželio 3 d. logopedė Gerda Visockytė atstovavo mūsų įstaigą ir dalyvavo Norvegijoje vykusiame „Erasmus+“ tarptautinio bendradarbiavimo veiklos seminare „Klimatas, aplinka ir tvarumas: darbas su vaikais nuo 1 iki 9 metų“.

Gausybė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų iš skirtingų Europos šalių susitiko Olesiundo mieste, kad pasidalintų savo žiniomis, idėjomis ir patirtimi. Seminaro dalyviai dalijosi tvarumo idėjų įgyvendinimo įstaigose būdais, aiškinosi kokybiško švietimo ir tvarumo, ekologinio raštingumo sąsajas.

Organizatoriai surengė tris išskirtinius vizitus į Norvegijos ugdymo įstaigas. Ypatingai įdomus buvo apsilankymas privačiame Sunde Barnahage darželyje, kur paprasta, tvaru, įdomu, neįtikėtina. Tikslingas į tvarumą, ekologiją, gamtos puoselėjimą orientuotas ugdymo turinys, projektinės veiklos, tinkama apranga ir avalynė, daug laisvės tyrinėti, pažinti, judėti. Net ir patys mažiausieji – 3 metų amžiaus vaikai – žygiuoja į kalnus, krabų medžioklę įlankėlėse ir kasdien miega atvirose erdvėse. Neįtikėtina tai, kad miegas lauke gali būti organizuojamas, kol oro temperatūra nukrinta iki minus 10 laipsnių.

Savo vizito įspūdžius Gerda aprašė Švietimo naujienų portale. Daugiau skaitykite: https://www.svietimonaujienos.lt/tarptautinio-bendradarbiavimo-veiklos-seminare-norvegijoje-uzsimezge-partneryste-ir-tvari-draugyste/