Tyrinėjimas „Vabzdžiai ir žiedų spalvos“

Veiklos eiga: žaisdami lauko aikštelėje vaikai stebėjo vabzdžius, gaudė skraidančius drugelius. Mokytoja pasiūlė vaikams stebėti, ant kurių augalų jie nutupia dažniausiai. Vaikai pastebėjo, kad drugeliai labiausiai mėgsta geltonos ir baltos spalvos augalų žiedus, kartais nutupia ant rausvo aguonos žiedo. Vaikai susidomėjo, kodėl vabzdžius traukia šviesios spalvos?

Tikslas: išsiaiškinti, kodėl bitės, drugeliai tupia ant šviesių spalvų augalų žiedų.

Hipotezė: Tamsias spalvas (violetinė, mėlyna) pavėsyje pastebėti gana sunku, vabzdžiai jų nemato, todėl jie tupia ant šviesių spalvų augalų žiedų. Priešingu atveju vabzdžiai jų neapdulkintų ir augalas nesubrandintų sėklų.

Veiklos metu buvo ugdomi gebėjimais šiose pasiekimo srityse: mokėjimo mokytis, tyrinėjimo, aplinkos pažinimo, skaičiavimo ir matavimo, problemų sprendimo, meninės raiškos, sakytinės kalbos ir bendravimo.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2024 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS