Tyrinėjimas „Ta, kuri gyvena kriauklėje“

Žaisdami lauko aikštelėje vaikai pamatė daug vynuoginių sraigių, kurios kybojo ant medžių ir slėpėsi savo kiautuose. Stebint moliuską iškilo klausimai: kodėl sraigė tupi medyje, kodėl nesimato jos kūno?

Tikslas: suteikti informacijos apie vynuoginės sraigės kūno sandarą ir gyvenimo būdą.

Hipotezė: Esant vėsiam orui sraigės slepiasi savo kriauklėse. Sraigės koja turi platų pado formos, pagrindą, kurio pagalba šliaužia horizontalia ir vertikalia kryptimis.

Mokytoja Olga papasakojo vaikams, kad sraigė yra pilvakojų klasės moliuskas. Sraigės kūną sudaro: koja, liemuo, padas, kriauklė, galva, čiuopikliai, kurių galuose yra akys. Sraigės randamos krūmuose, parkuose, miškuose, soduose ir ant medžių. Šie moliuskai minta grybais, kerpėmis ir augalais. Esant vėsiam orui slepiasi savo kriauklėse.

Ugdytiniai surengė sraigių varžybas, stebėjo, kaip jos juda, išleisdamos gleives. Vaikai smalsiai tyrinėjo enciklopedijoje pavaizduotas sraiges, atliko kūrybinį darbą su siūlais, sukurdami kriauklę. tenkino aplinkos pažinimo, kūrybinius, fizinio aktyvumo, kalbos ir bendravimo įgūdžius.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2023 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS