Tyrinėjimas „Slaptasis rašalas“

Vaikai tyrinėjo citriną, ragavo jos sultys. Mokytoja suintrigavo vaikus sakydama, kad norint pasiųsti slaptą žinią, galima rašyti citrinų sultimis laišką. Iškilo klausimai: kaip perskaityti tekstą, kad išdžiūvus sultims, įrašo nesimato?

Tikslas: suteikti informacijos apie tai, kad laiško gavėjas turi žinoti, jog popierių reikia palaikyti virš žvakės liepsnos. Įrašas paruduoja ir pasirodo ryškus.

Hipotezė: dėl citrinų sulčių cheminio poveikio popierius virsta medžiaga, panašia į celofaną. O kadangi jo degimo temperatūra yra žemesnė negu popieriaus, užrašas apsvyla.

Veiklos eiga: vaikams buvo pasiūlyta rašyti raides ant popieriaus lapo su citrinų sultimis. Vaikai dalinosi savo patirtimi su draugais, rodė savo parašytas raides, vardus. Nudžiūvus sultims, įrašo nebesimatė. Mokytoja uždegė žvakę ir palaikė popierių virš žvakės liepsnos. Įrašas parudavo ir pasidarė lengvai įskaitomas. Vėliau vaikai gėrė šiltą arbatą su citrina, sužinojo apie jos poveikį, stiprinant žmogaus imunitetą šaltuoju metų laiku.

Veiklos metu buvo ugdomi gebėjimais šiose pasiekimo srityse: mokėjimo mokytis, aplinkos pažinimo, sveikatos saugojimo, kūrybiškumo, rašytinės kalbos, sakytinės kalbos ir bendravimo.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2023 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS