Tyrinėjimas „Kuris grybas yra valgomas?“

Atėję į grupę ugdytiniai atnešė grybų, pasakojo, kad juos savaitgalį tėveliai parnešė iš miško. Viena mergaitė pasakė, kad gražiausias ir skaniausias grybas yra baravykas. Tačiau ne visi grybai yra valgomi. Vaikai panoro išsiaiškinti, kurie grybai yra nuodingi ir kaip juos atskirti.

Tikslas: suteikti informacijos apie nuodingus grybus.

Hipotezė: musmirė yra nuodingas grybas, kurią galima atskirti dėl raudonos su baltomis karputėmis kepurėlės ir kotelio, ant kurio yra baltas rinkis. Mokytoja suteikė informacijos, kad grybai nėra nei augalai, nei gyvūnai, bet turi ir vienų ir kitų organizmų požymių. Valgomi grybai: baravykai, lepšiai, raudonviršiai, nevalgomi – musmirės. Grybą sudaro: kepurėlė, kotelis, hifai, grybiena ir sporos.

Vaikai tyrinėjo grybus, juos uostė, lietė, lipdė musmires iš plastilino. Vėliau lauko aikštelėje, panaudodami gamtinę medžiagą dėliojo baravyką. Ugdytiniai tenkino aplinkos pažinimo, kūrybinius, fizinio aktyvumo, kalbos ir bendravimo įgūdžius.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2024 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS