STEAM veikla „Vandens filtras“

Tikslas: išsiaiškinti, ar pavyks išvalyti nešvarų vandenį savadarbiu filtru, kuris padarytas iš keturių sluoksnių (smėlio, žvyro, žemių, mažų akmenukų).

Hipotezė: Nesvarus vanduo taps švarus jei jį perfiltruosime.

Probleminis klausimas: Kaip išvalyti nešvarų vandenį.

Saulėtą popietę ugdytiniai žaidė su vandeniu ir smėliu. Žaidimų metu pastebėjo, jog į švarų vandenį įbėrus smėlio ar žemių vanduo tampa nešvarus. Mokytojai paklausus vaikų, ar įmanoma nešvarų vandenį vėl padaryti švariu, vaikai pasiskirstė į dvi nuomonių puses. Vienį manė, jog vandens nebegalima išvalyti, o kiti teigė, jog įmanoma.

Mokytoja Gintarė papasakojo apie vandens filtrus, kurių pagalba įmanoma perfiltruoti vandenį. Vaikams buvo pasiūlytą patiems pasigaminti vandens filtrą ir įsitikinti jo veikimu.

Šiam bandymui reikėjo labai nedaug priemonių: plastikinio butelio, stiklainio, žemių, akmenukų, smėlio ir žvyro.

Su mokytojos pagalba vaikai iš plastikinio butelio padarė piltuvą. Piltuvą įstatė į stiklainį. Į paruoštą piltuvą vaikai bėrė sluoksnį akmenukų po to žvyrą, žemę, smėlį, vėl akmenukų, žvyrą ir t.t.

Susluoksniavo palikdami vietą nešvaraus vandens supylimui. Tuomet atsargiai supylė nešvarų vandenį ir kantriai laukė kol vanduo išsifiltruos.

Rezultato ilgai laukti nereikėjo. Jau po kelių akimirkų vanduo ėmė lašėti į stiklainį.

Ugdytinių nuostabai į stiklainį vanduo ištekėjo žymiai švaresnis, skaidresnis.

Atlikę šį bandymą ugdytiniai galėjo įsitikinti , jog natūralioje gamtoje smėlis, žvyras, akmenukai ir žemė yra natūralus vandens filtras.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2023 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS