STEAM veikla „Vabzdžių viešbutis“

Tikslas: ar pavyks patiems pasidaryti „Vabzdžių viešbutį“.

Hipotezė: naudojant gamtos turtus pavyks pagaminti „Vabzdžių viešbutį“.

Šiltasis metų laikas ir nubudusi gamta paskatino vaikų norą tyrinėti ir dar labiau susipažinti su vabzdžių pasauliu. Dvi savaites vaikai tyrinėjo gamtą ir domėjosi vabzdžių gyvenimu. Aiškinosi kas ropoja, skraido, kur gyvena.

Mokytoja Gintarė papasakojo vaikams, kad geri žmonės norėdami išsaugoti ir rūpintis įvairiais vabzdžiais gamina jiems namelius, geriau žinomais kaip „Vabzdžių viešbučiais“. Taip pat šie nameliai privilioja naudinguosius vabzdžius į kiemą ar sodą ir tokiu būdu padeda kovoti su augalų kenkėjais.

Mokytoja pasiūlė vaikams padaryti gerą darbą ir pagaminti vabzdžiams namelį. Vaikai mielai sutiko ir ėmėsi darbo.

Eiga: mokytoja paruošė „Vabzdžių viešbučio“ karkasą iš medinių lentų ir metalinio tinklelio. Tinklelis reikalingas tam, kad neiškristų namelio užpildas. Kai karkasas buvo pagamintas, vaikai pradėjo po truputėli pildyti namelį įvairiomis gamtinėmis medžiagomis. Užpildui panaudojome: eglės, pušies kankorėžius, nendres, plonas šakeles, šiaudus. „Vabzdžių viešbučio“ statybai naudojome įvairias gamtines medžiagas, nes skirtingiems vabzdžiams reikalinga skirtinga gyvenamoji aplinka.

Kai visas namelio karkasas buvo užpildytas gamtine medžiaga, atsargiai pastatėme namelį vertikaliai ir sutvirtinome namelio priekinę dalį su siūlu, tam, kad gamtinės medžiagos iš jo nekristų.
Dabar belieka sulaukti pirmųjų „Vabzdžių viešbučio“ gyventojų.

Hipotezė pasitvirtino. Naudojant gamtinę medžiagą pavyko pasigaminti tikrą „Vabzdžių viešbutį. Vaikų pagamintas „Vabzdžių viešbutis“ ne tik papuoš darželio aplinką, bet ir primins vaikams, kad reikia globoti ir rūpintis pačiais mažiausiais vabzdžiais.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2024 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS