STEAM veikla „Vabaliukai darželio kieme“

Tikslas: supažindinti vaikus su vabalų pasauliu.

Hipotezė: ar vaikai ras pievoje vabalų ir vabzdžių.

Veiklos eiga: „Varpelių“ grupės ugdytiniai darželio kieme pastebėjo ropojančius ir skraidančius vabalus bei vabzdžius. Vaikai pradėjo klausinėti, kas tai per vabaliukai? Mokytoja Danutė nusprendė supažindinti vaikus su dažniausiai aplinkoje sutinkančiais vabalais ir vabzdžiais. Vaikai rūšiavo vabzdžius ir vabalus, skaičiavo, kokių yra daugiausia.

Vaikai svarstė, ar darželio pievoje pavyks pastebėti boružę, slieką, skruzdę, bitę, drugelį, vabalą, vorą. Ieškodami bei tyrinėdami darželio aplinką vaikai atrado daugybę įvairių vabalų ir vabzdžių. Buvo labai įdomu juos stebėti per padidinamąjį stiklą, skaičiuoti rastas skruzdėles, boružėlės taškelius, vabalus.

Per šią STEAM pažintinę veiklą vaikai sužinojo, kad mus supa daug įvairių vabalų ir vabzdžių. Tyrinėjo jų išvaizdą, sužinojo, kaip juda, kur gyvena, kuo minta vabalai ir vabzdžiai. Pajuto daug malonių įspūdžių, džiaugėsi radę vabalų.

STEAM veiklos metu buvo ugdomos aplinkos pažinimo, tyrinėjimo, sakytinės kalbos, skaičiavimo ir matavimo sritys.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2024 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS