STEAM veikla „Toliausiai nuskridęs lėktuvėlis“

Tikslas – tobulinti orientavimosi popieriaus lape gebėjimus lankstant lėktuvėlius; išsiaiškinti, ko reikia, kad popierinis lėktuvėlis skristų.

Veikla prasidėjo nuo lėktuvų ir sraigtasparnių, skraidančių virš darželio teritorijos, stebėjimo. Mokytojai paklausus, kur lėktuvai skrenda, vaikai paaiškino, kad į Zoknių oro uostą. Tuomet kilo kitas klausimas, kur yra Zokniai? Vieni vaikai aiškino, kad toli, kiti manė, kad arti. Teko išsitiesti Šiaulių regiono žemėlapį ir susirasti Zoknius.

Paaiškėjo, kad Zokniai yra Šiaulių miesto pakraštyje, čia įsikūręs oro uostas su daugybe lėktuvų. Daugelis vaikų buvo skridę su šeimomis atostogauti į svečias šalis, todėl pasipylė minčių lietus apie keliones lėktuvais.

Mokytojai paklausus, ar iš Zoknių oro uosto vaikai su tėveliais skrido atostogauti? Paaiškėjo, kad daugelis šeimų skrido iš Vilniaus, Kauno arba Rygos oro uostų. Teko vaikams paaiškinti, kad Zokniuose įsikūręs oro uostas yra ypatingas – jis saugo mūsų šalį Lietuvą nuo priešų, o ne skraidina keleivius atostogauti. Mokytojai paklausus, kokius lėktuvus vaikai žino, pavyko išsiaiškinti, kad vaikai žino sraigtasparnius, keleivinius lėktuvus, karinius naikintuvus, atsirado vaikas, kuris buvo girdėjęs apie lėktuvą „LITUANICA“, kuriuo Darius ir Girėnas perskrido Atlanto vandenyną.

Kai mokytoja vaikams pasiūlė tapti inžinieriais ir sukonstruoti savus lėktuvus, visi susidomėjo, iš ko būtų galima juos konstruoti. Vaikai peržiūrėjo įvairius grupės konstruktorius ir nutarė, kad paprasčiausia – lėktuvus lankstyti iš popieriaus. Lankstydami lėktuvus, vaikai pakartojo sąvokas – kairė, dešinė, centras (vidurys), bei geometrinių figūrų pavadinimus – stačiakampis, trikampis.

Išlankstytus lėktuvus vaikai nuspalvino, suskaičiavo, kiek kokios spalvos lėktuvų yra, užrašė ant lėktuvėlio sparno piloto vardą ir suorganizavo lėktuvų lenktynes. Kiekvienas vaikas savo lėktuvo nuskristą kelią išmatavo sąlyginiais matais (siūlu, kaspinu, gimnastikos lazda, šokdyne ir kt.), savo rezultatus palygino su draugų. Paaiškėjo, kad toliausiai skrido tie lėktuvai, kurie buvo kruopščiai išlankstyti, sunkiau skristi sekėsi kreivai išlankstytiems lėktuvams.

Darželio kieme pratęsus lėktuvų skraidymo varžybas, vaikai įsitikino, kad rezultatui įtakos turi ir vėjas (gali padėti nuskristi toliau, jeigu lėktuvėlį paleisi pavėjui, arba jį vėjas blokš atgal, jeigu skraidinsi prieš vėją).

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2023 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS