STEAM veikla „Stiklo muzika“

Vaikai aplinkinį pasaulį pažįsta per pojūčius. Pojūčiai (sensorinė sistema) padeda jiems suvokti pasaulį. Maži vaikai ypač jautrūs pojūčių siunčiamiems signalams, jie tiesiog gyvena pojūčių pasaulyje. Vienas iš pojūčių yra klausa. Klausa leidžia patirti ir išgirsti garsus Taip pat vaikams labai svarbi įvairiausia muzika.

Pabandėme iš paprastų stiklinių išgauti muziką. Eksperimentui naudojome stiklines ir spalvotą vandenį. Tuščios stiklinės, pastuksenus į stiklinės kraštą pieštuku, skambėjo vienodai. O kas atsitiks, jei į stiklines pripilsime skirtingą kiekį vandens? Į vieną stiklinę pripylėme keturis matavimo šaukštelius vandens, į kitą – du, o trečia stiklinė liko tuščia. Su pieštuku stuksename į stiklinės kraštą. Pasigirsta nuostabus garsas, stiklinės pradeda groti, skirtingai skambėti.

Pieštukas stuksena į stiklą ir perduoda jam silpnus smūgius. Stiklinė pradeda virpėti ir dėl to atsiranda garsas. Garso aukštis priklauso nuo vandens kiekio. Stiklo virpesiai sukelia garso bangas ore, jie taip pat aiškiai girdimi vandens paviršiuje.

Ši veikla lavina klausą, rankos-akies koordinaciją, ramina, nuteikia pozityviai, suteikia džiaugsmo.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2023 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS