STEAM veikla, skirta Tarptautinei teatro dienai paminėti „Kuris tiltelis tvirčiausias?“

Veiklos intriga: ugdytiniai mėgsta konstruoti, tačiau šią veiklą atlieka atmestinai, neįdėdami daug pastangų, dėl to būtina tobulinti vaikų inžinerinius-konstrukcinius gebėjimus, pratinti planuoti statybas, apgalvoti priemonių pasirinkimą, jų tinkamą panaudojimą. Minėdami Tarptautinę teatro dieną, į veiklą įtraukėme mėgstamus pasakų veikėjus, kad vaikai ne taip skaudžiai išgyventų nesėkmes, jų statiniams sugriuvus.

Hipotezė: iš bet kaip sudėtų kaladžių ir tinkamai nesutvirtintų konstruktoriaus detalių pastatyti tiltai nėra nei stiprūs, nei saugūs, todėl tikėtina kad sugrius.

Veiklos eiga: vaikai, virtę pasakos veikėjais „ožiukais“, statė lieptelį iš kėdučių, mokėsi juo saugiai eiti, apsilenkti su bendraamžiais išlaikydami pusiausvyrą. Tiltų statyboms vaikai pasiskirstė į keturias grupes: tarėsi tarpusavyje, kokius konstruktorius ir tilto dizainą pasirinks, kaip sujungs detales.

Visos grupelės dirbo pagal sugebėjimus, klausydamos komandos lyderio patarimų bei nurodymų. Kai pasirodė „vilkas“ su plaukų džiovintuvu rankose, daugelio komandų tiltai sugriuvo, bet ant „vilko“ niekas nesupyko.

Statybų rezultatus aptarę, vaikai sutiko, kad nekruopščiai pastatyti, nesutvirtinti statiniai lengvai sugriūva. Naudojamos priemonės: vaikų kėdutės, medinės kaladėlės, plastikiniai šiaudeliai, plastikinės kaladėlės, konstruktorius su varžtais, plaukų džiovintuvas.

Veiklos metu buvo įtvirtinamos ir kartojamos vaikams gerai žinomos sąvokos STATYBOS, VARŽTAS, TILTAS, supažindinama su naujomis – DIZAINAS ir PUSIAUSVYRA.

STEAM veiklos metu buvo ugdomos šios pasiekimų sritys: savireguliacija ir savikontrolė, santykiai su bendraamžiais, problemų sprendimas, mokėjimas mokytis.