STEAM veikla „Per Atlantą“

Minėdami Stepono Dariaus, Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 90 metines ir keliautojo Aurimo Vajulavičiaus plaukimą irkline valtimi per Atlanto vandenyną, ikimokyklinio ugdymo grupės „Naminukai“ ugdytiniai dalyvavo tarptautiniame projekte „Per Atlantą“.

Projekto veiklų metu vaikai kėlė įvairius inžinierinius klausimus, ieškojo į juos atsakymų, aktyviai tyrinėjo medžiagas, iš ko galima sukonstruoti lėktuvą, ko reikia, kad jis skristų.

Tuo pačiu, siekdami ugdyti vaikų ekologinį raštingumą, lėktuvų konstravimui buvo pasirinktos antrinės žaliavos. Siekiant veiklos įvairiapusiškumo, ugdytiniai lėktuvus konstravo ne tik iš antrinių medžiagų, tačiau ir iš „lego“, „duplo“ konstruktorių, lankstė juos iš popieriaus, vėliau juos skraidino lauko aikštelėje.

Iškilo klausimas – ar popierinis lėktuvėlis skrenda greičiau nei sukonstruotas iš konstruktoriaus? Žaisdami vaikai suprato, kad popierinis lėktuvėlis lengvesnis, jis gali skristi, o sukonstruotas iš kaladėlių lėktuvėlis – sunkus ir krenta žemėn.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2024 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS