STEAM veikla „Pasivaikščiojimas po mylimą miestą Šiaulius“

Tikslas – skatinti domėtis gimtu miestu ir jo svarbiausiais objektais. Pasigaminti stalo žaidimą-Šiaulių miesto maketą, susitarti dėl žaidimo taisyklių.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojai Vilmai dainos pagalba inicijavus STEAM veiklą „Pasivaikščiojimas po mylimą miestą Šiaulius“, „Švelnukų“ grupės vaikai leidosi į svarstymus, kuo Šiauliai išsiskiria iš kitų Lietuvos miestų.

Veikla prasidėjo nuo vaikų pokalbio apie savo namus, paskui buvo stebimos nuotraukos su svarbiausiais Šiaulių miesto objektais, nagrinėjamas žemėlapis.

Mokytojai pasiūlius sukurti Šiaulių miesto maketą, vaikai noriai ėmėsi darbo: konstravo iš buitinių atliekų (dėžučių) aukštus ir žemus namus, tiesė gatves, piešė Šaulio skulptūrą, kopijavo įvairių objektų užrašus, skaičiavo ir numeravo pastatus. Su suaugusiųjų pagalba (prieš tai pastudijavę Šiaulių miesto žemėlapį), vaikai į batų dėžės dangtį suklijavo pastatus – taip pasigamino stalo žaidimą, vėliau susirado rutuliuką ir jį rideno gatvėmis, vardindami objektus, kur atkeliavo. Kai pabodo ridenti kamuoliuką, pasunkino žaidimą, mesdami kauliuką ir skaičiuodami žingsnelius nuo vieno objekto iki kito.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2023 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS