STEAM veikla „Mokausi pinti kasas“

Darželyje berniukai pastebėjo mergaičių supintas kasas. Kilo klausimas, kas supynė kasas, kaip tai padaryti? Į grupę pasikvietėme Gabijos mamą, kad ji supažindintų su kirpėjos profesija ir pamokytų vaikus pinti kasas.

Hipotezė: kasą galime pinti iš trijų plaukų dalių, galima pinti iš keturių ir daugiau plaukų dalių, panaudojant papildomos medžiagos.

Tikslas: mokytis pinti kasas.

Atvykusi į grupę ugdytinės mama supažindino vaikus su kirpėjos darbu, darbo įrankiais. Vaikai sužinojo, kad plaukus reikia kirpti žirklėmis, skusti plaukus su kirpimo mašinėle, šukuoti su šukomis, tiesinti su fenu, pinti kasas rankomis. Susipažinome su plauko struktūra, išvardinome plaukų spalvas, atspalvius, pastebėjome mokytojos žilus plaukus. Ugdytiniai mokėsi pinti kasas iš trijų plaukų dalių, uždedant vieną dalį ant kitos. Nupintas kasas matavome liniuote, sužinojome, kam pavyko nupinti ilgiausią kasą?

Reikšminiai žodžiai: kirpėja, kasa, pynimas.

STEAM veiklos metu buvo ugdomos šios pasiekimų sritys: tyrinėjimas, sakytinė kalba, bendravimas ir bendradarbiavimas, kūrybiškumas, mokėjimas mokytis.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2024 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS