STEAM veikla „Magnetas kuria stebuklus“

Tikslas: supažindinti vaikus su magneto savybėmis, išsiaiškinti neparastas magneto galias.

Hipotezė: kokius daiktus traukia magnetas.

Veiklos eiga: „Varpelių“ grupės vaikams buvo pasiūlyta atlikti įvairius tyrinėjimus su magnetu. Vaikai sužinojo, jog magnetai turi nepaprastą galią. Jie skirtingus kūnus traukia ir stumia net per skirtingo storio popierių, vandenį, stiklą ir net per stalą. Ugdytiniai išsiaiškino, jog magnetai būna įvairiausių formų, dydžių ir spalvų. Veiklos metu vaikai stebėjo, kaip magnetukai traukia vienas kitą arba stumia, vienu metu gali pakelti daug adatėlių, sąvaržėlių ar kitų metalinių daiktų. Tyrinėjimai vyko naudojant buitinius daiktus, kanceliarines priemones ir kitas medžiagas. Vaikų nuostaba ir tyrinėjimo džiaugsmas buvo begalinis, nes magnetai kuria stebuklus.

Vaikai padarė išvadą, jog magnetas traukia arba stumia daiktus, kurie pagaminti iš metalo, turi metalinių detalių, traukia daiktus net per popierių, vandenį, stiklą, smėlį.