STEAM veikla „Kur gyvena sliekai?“

Veiklos metu ugdytiniai tyrinėjo sliekus su padidinimo stikliukais, paleido juos į jiems pagamintą viešbutį. „Viešbutį“ gamino sluoksniuodami žemes su smėliu ir sudžiūvusiais medžių lapais. Iš pradžių vaikai bijojo, bet tyrinėdami išsiaiškino ir įsitikino, kad sliekai neturi dantų, kojelių, nekenkia žmogui ir yra labai naudingi dirvožemiui, kuriame mes auginame daržoves, bei kitus augalus.

Matuojant jų ilgį supratome, kad sliekas judėdamas išsitempia, pailgėja ir susitraukia arba sutrumpėja. Taip jis ir braunasi, juda gilyn į žemę.

Įdomiausia vaikams tai, kad slieko namelis yra žemė. Jie pastebėjo, kad sliekas gali susisukti į mažytį kamuoliuką. Ugdytiniai tarpusavy diskutavo, kad sliekas panašus į kirminą, taip pat stebėjo, kokio dydžio skylutė lieka žemėje po slieko kelionės. Vaikai sužinojo, kad aktyviai judėdamas žemėje sliekas ją purena, o purioje žemėje smagu augti įvairioms daržovėms.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2023 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS