STEAM veikla „Kaip gali išsiveržti ugnikalnis?“

Vaikai labai domisi gamta ir joje vykstančiais reiškiniais. Vienas iš tokių reiškinių yra ugnikalniai, vaikai kalba apie juos iš savo asmeninės patirties, arba pasitelkdami vaizduotę. Norint įtvirtinti jau turimas žinias, mokytoja Danutė pasiūlė vaikams patiems pabandyti išgauti ugnikalnio efektą. Šiam eksperimentui atlikti naudojome sodą, dažus, vandenį, acto rūgštį.

Imituojant ugnikalnio išsiveržimą vaikai įgaus patirties ir naujų įspūdžių.

Vaikai, į plastmasinį butelį bėrė sodą, dažus, vandenį, ant viršaus lašino acto rūgštį. Sumaišius sodą su actu, vyko cheminė reakcija, kurios metu susidarė putos. Jos stipria srove ištekėjo iš ugnikalnio, sudarydamos spalvotą ugnikalnio lavos įspūdį.

Veikla labai sudomino vaikus, kiekvienas džiaugėsi ir džiugiomis emocijomis išgyveno ugnikalnio išsiveržimą, taip įtvirtindami jau turimas žinias.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2023 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS