STEAM veikla „Ką valgyti sveika?“

Veiklos intriga: siekiama gilinti, įtvirtinti vaikų žinias apie sveiką mitybą bei sveikatą, bandant labai išrankius maistui vaikus įtraukti į maitinimosi procesą ir padaryti jį patrauklesnį.

Hipotezė: pačių vaikų pagamintas ir estetiškai pateiktas (vaikams priimtina forma) maistas tampa patrauklesnis.

Veiklos eiga: vaikai maisto produktus rūšiavo į grupes, pagal tai, iš ko jie pagaminti. Prisiminė sveikos mitybos piramidę – aptarė, ko būtina valgyti daug ir ko verta atsisakyti. Skaičiavo, kokių produktų turi daugiausiai, o ko mažiausiai.

Pratinosi susitarti dėl užkandžio pavadinimo – nubalsavo už „DRAUGŲ UŽKANDĮ“. Mokėsi savarankiškai užtepti ryžių traputį jogurtu ir grūdėta varške, papuošti uogomis ir vaisiais. Vaikai savarankiškai rinkosi mėgstamus produktus ir prisiėmė atsakomybę suvalgyti savo pagamintą užkandį. Veiklos metu buvo naudojamos šios priemonės: maisto produktai, indai, stalo įrankiai, servetėlės, skaičių kortelės.

Ugdomojo proceso metu buvo įtvirtinamos vaikams jau žinomos sąvokos VAISIAI, UOGOS, VITAMINAI, PIENO PRODUKTAI, GRŪDAI. Vyko supažindinimas su nauja sąvoka RECEPTAS.

STEAM veiklos metu buvo ugdomos šios pasiekimų sritys: kasdieniai gyvenimo įgūdžiai, fizinis aktyvumas, savireguliacija ir savikontrolė, sakytinė kalba, rašytinė kalba, kūrybiškumas.