STEAM veikla „Ką pamatysime obuolį padalinę pusiau?“

Tikslas – išsiaiškinti, kas yra obuolio viduje.

Hipotezė – perpjovę obuolį pusiau pamatysime viduryje esančius lizdus ir keletą sėklyčių.

Rudenį dažnai valgome obuolius, verdame obuolienes, spaudžiame sultis, tad mokytoja Violeta padalino kiekvienam „Naminukų“ grupės vaikui po obuolį. Kai vaikai perpjovė juos pusiau, mokytoja paaiškino, iš ko sudarytas obuolys.

Šį skanų vaisių dengia plona žievelė, mes valgome sultingą minkštimą, o viduryje kietuose lukštuose iš tikrųjų yra keletas sėklyčių. Vaikai susikaupę ėmė tas sėklytes skaičiuoti. Kiekvienas rado nuo 7 iki 12 vienetų. Ši veikla atskleidė, kad Naminukų grupės ugdytiniai puikiai moka skaičiuoti.

Vėliau atlikome štampavimo techniką. Guašu nuspalvinę puselę, vaikai atspaudė ją ant popieriaus lape nupiešto stiklainio. Buvo įtvirtinta ir žodžio „pusė“ sąvoka.

Veiklos metu buvo lavinamos šios kompetencijos: sakytinė kalba, skaičiavimas ir matavimas, tyrinėjimas, meninė raiška.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2023 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS