STEAM veikla „Grybų draugai ir priešai“

Vieną rytmetį „Saulutės” grupės ugdytiniai sulaukė mokytojos „grybautojos“, kuri atsinešė pintinėlę su grybais. Vaikai susidomėjo, tyrinėjo, apžiūrinėjo, tapo itin žingeidūs pamatę daug grybų, uždavinėjo begalę klausimų.

Pirmiausia vaikai apžiūrėjo grybų išvaizdą ir pastebėjo, kad daugeliui grybų kepurėlės apgriaužtos, Taip pat pastebėjo ir grybų priešus, kurie apgriaužė juos. Ugdytiniai sugalvojo patys „pagrybavauti“ – gamino grybus su jų draugais ir priešais. Jie sužinojo, kad miško žvėreliai kartais pasmaguriauja grybais, vaikais diskutavo, kodėl jie taip daro, galbūt iš alkio, o galbūt smalsiai tyrinėja grybų skonį.

Ugdytiniai plėtė žodyną sąvokomis: ežiukai, stirnos, briedžiai, šernai, voveraitės, pelėnai, kėkštai, strazdai., smaguriavimas, grybų rūšys ir t.t.

Veiklos metu buvo ugdomi gebėjimais šiose pasiekimo srityse: mokėjimo mokytis, aplinkos pažinimo, gamtos saugojimo, kūrybiškumo, rašytinės ir sakytinės kalbos, kritinis mąstymas, inžineriniai gabumai.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2023 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS