STEAM veikla „Gražiosios ir kvapniosios pienės paveikslas“

Pavasarį gamta mums dovanoja spalvas ir kvapus. Gamta – tai puiki edukacinė erdvė vaiko gamtamokslinei  ir kūrybinei veiklai, žadinant norą pažinti, tyrinėti ir kurti. Vaikai sužavėti  gamtos spalvomis ir kvapais pasinėrė į  savaiminį patirtinį ugdymąsi.

Vaikščiodami, bėgiodami darželio takeliais ne tik grožėjosi žydinčių augalų žiedais, bet aiškinosi jų pavadinimus, tyrinėjo. Mokytoja Silva pasiūlė vaikams įgyvendinti savo idėją – sukurti spalvų ir kvapų paveikslą.

Ugdytiniai susipažino su gėlės dalimis ir visi nusprendė, kad žiedas gražesnis už kotą ir lapus. Įsitikinome, kad ant vieno stiebo gali būti daug žiedų, o ant kito – tik vienas. Labiausiai sužavėjo tai, kad kiaulpienės virsta pūkais, kurie stipriai papūtus nuskrenda.

Prisirinkę gražių kiaulpienių žiedų ir lapų, vaikai pasinėrė į kūrybos procesą. Kūrė „Spalvų ir kvapų“ paveikslus. Kūrybinio proceso metu vaikai  apžiūrėdami, aptardami augalų spalvas, formas bei dydį kuriamuose paveiksluose ir juos dėstydami tam tikra seka lavino skaičiavimo, gilino formų pažinimo ir erdvinio orientavimosi įgūdžius ir gebėjimus.

Šios veiklos metu vaikai ugdydami aplinkos pažinimo, tyrinėjimo, kūrybinius gebėjimus, gamtamokslines-aplinkosaugines nuostatas, emociškai ir intuityviai pajautė santykį su gamta.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2024 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS