STEAM veikla „Dingęs vanduo“

Tikslas: sužinoti kodėl sauskelnės niekada nesušlampa.

Hipotezė: skysti sugeria kažkokia medžiaga.

Maži vaikai dėvi sauskelnes ir visada jaučiasi komfortiškai, nes jos nesušlampa. Su vaikais nusprendėme išsiaiškinti, kur dingsta skysčiai. Prakirpome švarias sauskelnes ir iš vidaus išėmėme vatos gabaliukus. Juos sudėjome į indelį ir vaikai užpylė vandens. Visi stebėjome, kas nutiks. Vanduo dingo ir pavirto į purią masę. Vaikai sakė, kad ji panaši į sniegą.

Vienkartinių sauskelnių sugeriamasis sluoksnis dažniausiai gaminamas iš medienos masės (kuri balinama chloru), ypač gerai drėgmę sugeriančių polimerų, dažniausiai natrio poliakrilato – junginio, galinčio sugerti net iki 30 kartų daugiau svorio, nei sveria pats. 

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2024 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS