STEAM veikla „Ar iš kempinėlių padaryti laiveliai plauks?“

Tikslas – ugdymo procese panaudoti netradicines priemones.

Hipotezė: iš kempinėlių pagaminti laiveliai plauks.

Eiga: Vaikai aptarė kaip galima susikonstruoti laivelį, kokių priemonių reikia, kaip sukonstruoti, kad laivelis plauktų. Pirmiausiai vaikai išsikirpo popierines bures, vėliavėles, tada jas užmovė ant iešmelio. Pagamintas bures įbedė į kempinėlės centrą.

Pagaminti laiveliai plūduriavo, bet neplaukė. Vaikai svarstė, kad reikia vėjo ir jį sukėlė pūsdami. Visi laiveliai plaukė. Vaikai išsiaiškino, jog laiveliai plaukia, nebent jie labai ilgai būna vandenyje ir tada jau skęsta, kadangi prisigeria vandens ir tampa sunkūs.

Išvada: vaikai susipažino su kempinėlių savybėmis iš arčiau, praktiškai veikdami išsiaiškino, kad kempinėlės minkštos, lengvos, puikiai plūduriuoja ant vandens. Pastebėjo, kad panardinus kempinėlę į vandenį ir paspaudus, ji sugeria vandenį, tampa sunki, o iškėlus iš vandens ir paspaudus – vanduo išbėga.

Mokytoja paaiškino, kad kempinėlės yra korėtos, turi daug skylučių, kuriose gausu oro, todėl jos panardintos į vandenį plaukia.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2024 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS