STEAM veikla „Ar bulvė vandenyje skęsta?“

Veiklos metu vaikai bandė išsiaiškinti, kas atsitiks su bulve, jei ją įdėsime į stiklinę paprasto vandens bei stiklinę druskos tirpalo?

Hipotezė: sūriame vandenyje bulvė neskęs, o vandenyje be druskos – skęs.

Vaikai pripylė dvi stiklines paprasto geriamo vandens. Į vieną stiklinę įbėrė 3 šaukštus valgomosios druskos ir viską gerai išmaišė. Tada vieną bulvę įdėjo į stiklinę su paprastu vandeniu, kitą į stiklinę druskos tirpalo. Paprastame vandenyje bulvė paniro į dugną, o bulvė būdama sūriame vandenyje iškilo, plūduriavo paviršiuje.

Vaikai išsiaiškino, kad bulvė sūriame vandenyje neskęsta, nes jos tankis yra mažesnis nei sūraus vandens. Sūrus vanduo padeda išlikti paviršiuje.  O paprastame vandenyje bulvė skęsta, nes jos tankis yra didesnis, nei paprasto vandens.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2023 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS