STEAM veikla „Apversta stiklinė“

Tikslas: išanalizuoti visiems gerai žinomą magų triuką. Kodėl uždėjus popieriaus lapelį ant stiklinės su vandeniu ir ją apvertus neišbėga vanduo?

Hipotezė: Uždėjus popieriaus lapelį ant stiklinės, kurioje yra vandens ir ją apvertus, vanduo neišbėgs nei lapelio neuždėjus.

Probleminis klausimas: Kodėl uždėjus popieriaus lapelį ant stiklinės su vandeniu ir ją apvertus vanduo neišbėga?

Mokytoja Gintarė vaikams pasiūlė atlikti visiems gerai žinomą magų triuką „Apversta stiklinė“. Vaikai netikėjo, kad jiems pavyks atlikti šį triuką. Tačiau padrąsinti, jie ryžosi pamėginti.
Šiam bandymui reikėjo labai nedaug priemonių: stiklinės, vandens ir popieriaus lapelio.

Kiekvienas ugdytinis pripylė į savo stiklinę vandens, uždengė ją popieriaus lapeliu ir pamėgino apversti stiklinę lėtai atitraukiant rankytę. Ugdytiniai buvo labai nustebę, kai išvydo, jog popieriaus lapelis prilipo prie stiklinės ir neleido išbėgti vandeniui.

Buvo smagu stebėti ugdytinių reakciją išvydus bandymo rezultatą.

Ugdytiniams buvo paaiškinta, kad lapelį iš apačios suspaudė atmosferos slėgis. Atmosferos slėgis yra daug didesnis už vandens slėgį, kuris yra stiklinėje. Dėl šios priežasties, vanduo negali išbėgti iš stiklinės, o oras negali patekti į vidų.

Bandymo metu ugdytiniai susipažino su nauja sąvoka-atmosferos slėgis, o taip pat sužinojo, jog popieriaus lapelį veikiantis oro slėgis padėjo sulaikyti vandenį stiklinėje. Dėl žemės traukos oras yra traukiamas prie žemės paviršiaus.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2023 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS