STEAM veika „Šviesos spalvos“

Tikslas: sužinoti iš kokių spalvų sudaryta šviesa.

Hipotezė: vanduo gali padaryti matomą spalvų spektrą.

Vasarą daug laiko ugdytiniai praleidžia lauke, mėgaujasi saulės šviesa ir šiluma. Gerdami vandenį vaikai pastebėjo, kad ant stalo šokinėja spalvota šviesos dėmė. Nutarėme išsiaiškinti kaip ji atsiranda.

Ant žolės padėjome baltą popieriaus lapą, stiklinę su vandeniu laikėme saulės šviesoje 7–10 cm. atstumu nuo popieriaus. Ugdytiniai pamatė popieriuje išryškėjusias vaivorykštės spalvas. Kodėl taip nutinka?

Permatoma šviesa kartais atrodo balkšva, tačiau ji sudaryta iš skirtingo ilgio bangų ir dėl to iš skirtingų spalvų. Stiklinė su vandeniu gali pakeisti šviesos kryptį (laužti šviesą) ir padaryti matomą joje esantį spalvų spektrą. Taip susidaro septynių spalvų vaivorykštė.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2024 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS