STEAM bandymas „Stiprus vėjas, silpnas vėjas“

Tikslas: Suteikti vaikams žinių apie gamtos reiškinį – vėją, supažindinti vaikus su vėjo galia.

Hipotezė: Vėjo nesimato, bet jis jaučiamas. Stiprus vėjas judina daiktus, veikia objektus.

Priemonės: Tuščios skirtingo dydžio ir svorio kartoninės dėžės, plaukų džiovintuvas, vanduo, graikinių riešutų kevalai, indas su vandeniu.

Vaikai atliko du eksperimentus:

  1. Mokytoja pasiūlė paliesti ir nustatyti, kokio svorio yra dėžutės, gulinčios ant stalo. Ar jos yra lengvos, ar sunkios. Tada vaikai atliko eksperimentą. Jie pradėjo pūsti dėžes, tačiau dėžės liko gulėti ant stalo. Tada mokytoja įjungė plaukų džiovintuvą ir nukreipė jį į vaikus, kad jie „paliestų“ vėją, vaikai oro srovę nukreipė į dėžes, ir jos nukrito nuo stalo ant grindų.
  2. Vaikai iš graikinių riešutų kevalų pagamino valtis ir nuleido jas į vandenį. Kol gamino valtis, aiškinosi: jei nėra vėjo, ir vanduo ramus, ar gali valtis plaukti. Eksperimentas parodė, kad valtis tik vos plūduriuoja. Kai vaikai papūtė stipriau, valtys pradėjo plaukti greičiau. Ugdytiniai prisiminė, kad gali pasinaudoti plaukų džiovintuvu ir nukreipti jas į valtys, tačiau pamatė, kad valtys nuo per stipraus vėjo pradėjo skęsti.

Tyrinėdami vaikai sužinojo, kad vėjas – tai oro judėjimas, vėjo greitis – tai oro kelias, kuriuo vėjas juda. Eksperimentai parodė, kad kuo stipriau pučia vėjas, tuo greičiau juda daiktai, objektai. Silpnas vėjas daiktų nenuneša.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2024 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS