Salduviukų veiklos vasario mėnesį

Vasario mėnuo buvo šaltas ir žvarbus. Tačiau tik ne mažiesiems Salduviukams.

Vasario 7 dieną minėjome Duonos dieną. Vaikai su grupių pedagogais kalbėjo apie lietuvių ugnies deivę Gabiją, šventąją Agotą, kasdieninį maistą – duoną, jos naudą, kepimo tradicijas, maišė ir minkė tešlą, savarankiškai formavo duonos kepalėlius, juos kepė. Vyko patyriminė veikla. „Bitučių“ grupės vaikai buvo supažindinti kaip senovėje namuose kepdavo prastą ragaišį iš rupių miltų. Visose ugdymo grupėse sklido malonus šviežios, ką tik iškeptos, duonos kvapas, kviečiantis visus ragauti ir skanauti šviežios duonelės.

Vasario 11 dieną įstaigos bendruomenė buvo pakviesta aktyviai dalyvauti fotografijų konkurse-parodoje „Kitokia trispalvė“. Dalyviai siuntė nuotraukas, kuriose užfiksavo savo aplinkoje sukurtus ar pastebėtus trispalvius objektus, daiktus, spalvas. Nuotraukos buvo paskelbtos kovo 11 dieną. Visiems dėkojame už aktyvumą ir kūrybiškumą.

Vasario 15 dieną minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo diena. „Pagrandukų“ grupės vaikai dalyvavo nuotaikingoje tautinių rūbelių madų šou ir fotosesijoje. Vidiniame įstaigos kiemelyje buvo supiltas Salduvės kalną imituojantis sniego kalnas, kurį bendruomenė papuošė trispalve simbolika: vėliavėlėmis, paukšteliais, vėjo malūnėliais, gėlėmis, juostelėmis. Vaikai dainelėmis pasveikino Lietuvą su jos gimtadieniu. Ugdymo grupėse vyko kūrybinės dirbtuvėlės „Lietuva – šalelė mana“. Tą dieną „Saulučių“ grupės vaikai linksmai išdykavo su kaukėmis ir šventė Užgavėnes. Grupėse buvo pasakojama apie Užgavėnių tradicijas ir skanaujama virėjų iškeptais blynais.

Vasario 18 dieną vyko kūrybinė veikla „Čia mūsų namai!“, kuri buvo skirta Lietuvos valstybės dienai paminėti. Vaikai kūrė savo grupės namą: tapė langus, piešė savo portretus, klijavo juos namo languose. Buvo labai smagu apsigyventi visiems kartu!

Visą mėnesį vyko STEAM veiklos: „Bitutės“ vykdė eksperimentą su karštu vandeniu, „Aitvarėliai“ dalyvavo – „Pyragas paukšteliams“ ir „Sniego piešiniai ant medžio“, „Naminukai“ – „Statiniai iš šiaudelių“ veiklose.

Vasario 22 dieną, minint Tarptautinę kalbos dieną, įstaigos logopedės su vaikais aptarė ir išsiaiškino, kuo ypatinga mūsų tautos gimtoji lietuvių kalba, kokia ji turtinga ir graži. Užsiėmimų metu logopedės lavino ugdytinių smulkiąją motoriką. Naudojant įvairias braižymo technikas ant paveikslėlių, tobulino vaikų pūtimo įgūdžius. Veiklos metu netrūko nuotaikingų užsiėmimų – gaudėme ne tik muses, bet ir garsus, žodžius, mankštinome „nenuoramą“ liežuvėlį, mįnėme mįsles.

„Švelnukų“ ugdymo grupės bendruomenė inicijavo ir aktyviai dalyvavo projekte „Mylimiausias miesto kampelis“. Projekto metu vaikai su tėveliais lankėsi įvairiose Šiaulių miesto vietose bei fiksavo džiugias buvimo kartu akimirkas.

Vasarį dalyvavome Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos finansuojamame projekte „Gyventi sveikai – gera“, kurio tikslas – populiarinti sveiką gyvenimo būdą, formuoti gerus sveikos gyvensenos elgsenos įpročius tarp vaikų, o per juos – ir jų tėvų, skatinant asmeninius pokyčius, naujų įpročių formavimą sveikos gyvensenos srityje.

Visos ugdymo grupės nuotaikingai ir kūrybiškai atliko konkurso organizatorių pateiktas užduotis bei taip tobulino sveikos gyvensenos elgsenos įpročius.

Paieška svetainėje

Kontaktai

ŠIAULIŲ LOPŠELIS-DARŽELIS „SALDUVĖ“

Biudžetinė įstaiga
Įstaigos kodas 190526428
Vilniaus g. 38D, 76253 Šiauliai
mob. 8656 06207
el. p. salduve@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Ugdomoji kalba – lietuvių
A. s. LT83 730001007568 9893
Bankas „Swedbank”, AB
Banko kodas 73000

Steigėjas

Steigėjas

PROJEKTAI

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2021 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS