SALDUVIUKŲ VEIKLOS KOVO MĖNESĮ

Kovo mėnesį mažieji Salduviukai džiaugėsi bundančia gamta ir pavasario linksmybėmis.

Mėnesio pradžioje vyko Kaziuko kermošius, kuris šiemet buvo šiek tiek kitoks – santūresnis ir ramesnis. Tačiau ne mažiau nuotaikingas, kūrybiškas ir sudominantis vaikus. Ugdymo grupėse vyko įvairios Kaziuko kermošiui skirtos veiklos: kūrėme margaspalves gėles, smaguriavome riestainiais, netrūko vaikų su tėveliais pagamintų skanumynų ir darbelių, kurie džiugino visus dalyvius. Tikimės, kad kitais metais per Kaziuko kermošių galėsime susitikti visi, nestokodami puikios nuotaikos ir pavasariško nusiteikimo. Dvi ugdymo grupės „Bitutės“ ir „Švelnukai“ dalyvavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuotoje virtualioje edukacijoje „Spalvos“. Jos metu vaikai sužinojo, kodėl flamingų plunksnos yra rausvos ir iš kur atsiranda vaivorykštė. Daug pozityvių emocijų vaikams suteikė eksperimentai su įvairiomis spalvomis bei kūrybinės veiklos, kurių metu popieriaus lapuose „nutūpė“ įvairiaspalviai drugeliai, pranašaudami artėjantį pavasarį.

Šį mėnesį minėjome Lietuvos vardo dieną. Todėl ugdomąsias veiklas pedagogai organizavo siedami su Lietuvos vardu. Ugdymo grupėse įvairiais būdais ir metodais vaikai rašė, kūrė, dėliojo Lietuvos vardą, skaičiavo raides, ieškojo būdų, kaip kūrybiškai ir originaliai atlikti užduotis. Juk pats gražiausias žodis – gimtosios šalies vardas.

Kovo 10 dieną atidaryta virtuali fotografijų paroda „Kitokia trispalvė“, kurioje buvo eksponuojamos užfiksuotos kitokios trispalvės fotonuotraukos. Bendrose vaikų, tėvelių ir pedagogų fotonuotraukose mūsų šalies trispalvė buvo kuriama iš gamtos vaizdų, vaisių, daržovių, aprangos detalių, žaislų, gėlių ir augalų.

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, grupėse buvo organizuojamos ugdymo veiklos, skirtos paminėti Lietuvai svarbią dieną. Užsiėmimuose buvo kupina įvairių eksperimentų, stebėjimų, veiklų, skatinančių vaikus dar aktyviau pažinti savos šalies Lietuvos unikalumą ir išskirtinumą. „Pagrandukų“ grupės vaikai statė geležinkelį ir kūrė traukinį, kuriuo nuotaikingai keliavo po Lietuvą. „Aitvarėlių“ – dalyvavo „Putojančios trispalvės“ eksperimente-stebėjime. Mažieji lopšelio grupių vaikai ėjo nuotaikingoje eisenoje aplink darželį „Mažais žingsneliais tipenu – laisvės malūnėlį rankose nešu“. „Saulučių“ grupės vaikai kūrė mąstymo žemėlapius „Kas tai – Lietuva“ ir nuotaikingai pozavo. „Švelnukai“ – sukūrė Salduvės maketą, vienareikšmiškai nusprendę, kad „Salduvės“ darželis – pats geriausias. „Varpeliai“ – atliko „Putojančios, riaumojančios, šnypščiančios trispalvės“ eksperimentą. „Naminukai“ – patys gamino ir degustavo trispalvius drebučius, pagamino trispalves gėlytes. Priešmokyklinio ugdymo grupės „Bitutės“ vaikai, apibendrinę savo žinias, kūrė mąstymo žemėlapius „Lietuva – kas tai?“.

Kovo 22 dieną minėjome pasaulinę vandens diena, kurios tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo svarbą kiekvienam gyvam organizmui. Ugdymo veiklų metu vaikai atliko kūrybinius darbelius, aptarė vandens reikšmę žmogui, augalui, gyvūnui, dalyvavo eksperimentuose ir tyrinėjimuose apie vandens savybes.

Kovo 25 dieną minėjome Gandro diena (arba Gandrinės, Blovieščiai), kuri skirta paminėti baltųjų gandrų sugrįžtuves. „Naminukų“ grupės vaikai aptarė gandro išvaizdą, įvardino skirtumus ir panašumus su kitais paukščiais, klausėsi gandro pamėgdžiojimų bei atliko daug kruopštumo, dėmesingumo ir kantrybės reikalaujančius kūrybinius darbus „Gandrai, gandrai ga ga ga…“. Nuotaikingai Gandro dieną paminėjo ir „Švelnukų“ grupės ugdytiniai. Jie šoko lietuvių liaudies šokius ir bandė rasti atsakymą į labai svarbų klausimą – kodėl gandro kojos ilgos ir raudonos? „Bitutės“ – atliko kūrybinius darbelius „Po balas ilgom kojom stypčioja, varlytes knybčioja“. Mažiausieji „Aitvarėliai“ gandriukus kūrė naudodami savo rankeles. Visiškai netikėtai vaikų rankų antspaudai popieriaus lape pavirto raudonsnapiais ir ilgakojais gandrais. Linkime visiems tą dieną pamatyti parskrendančius gandrus bei tikimės, kad grįžtantys gandrai parneš ant savo uodegos kielę, kuri išspardys paskutinius žiemos ledus.

Šiaulių lopšelio-darželio „Salduvė“ bendruomenė įgyvendino neformaliojo švietimo centro organizuoto projekto „Sveikata visus metus – 2021“ kovo mėnesio iššūkį „Jaunas judėsi – senas nepasigailėsi“. Projekto tikslas – padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą. Įgyvendindami kovo mėnesio iššūkį mūsų Salduviukų komanda atliko įvairias fizinio aktyvumo veiklas tiek ugdymo grupėse, tiek lauke.

Šį mėnesį įgyvendinome ir ilgalaikio sveikos gyvensenos ugdymo projekto „Sveikatiada“ iššūkį „Pietų kovos“. Dalinamės kūrybiškų, originalių ir labai gardžių nuotraukų akimirkomis.

Kovo mėnesį prisijungėme prie sąmoningumo didinimo iniciatyvos – mėnuo „Be patyčių“ ir dalyvavome akcijoje „Kai aš piktas būnu, gėlytę pasodinu“. Ugdymo grupėse vaikai sėjo ir sodino gėlytes, įvairia technika atliko kūrybines veiklas, taip prisidėdami ne tik prie patyčių ar kitokio žeminančio elgesio stabdymo, bet ir kurdami jaukią, emociškai saugią bei žaismingą įstaigos aplinką.
Ruošdamiesi artėjančiai didžiausiai pavasario šventei Šv. Velykoms ir siekdami papuošti lopšelio-darželio erdves įgyvendinta kūrybinė vaikų, tėvelių ir pedagogų iniciatyva „Margučių medis“. Jos metu įstaigos bendruomenė – vaikai, tėveliai, pedagogai ir kiti darbuotojai kūrė klijavo, margino, dekoravo stilizuotus margučius, kurie papuošė Šv. Velykų medį lopšelio-darželio „Salduvė“ kieme.

Paieška svetainėje

Kontaktai

ŠIAULIŲ LOPŠELIS-DARŽELIS „SALDUVĖ“

Biudžetinė įstaiga
Įstaigos kodas 190526428
Vilniaus g. 38D, 76253 Šiauliai
mob. 8656 06207
el. p. salduve@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Ugdomoji kalba – lietuvių
A. s. LT83 730001007568 9893
Bankas „Swedbank”, AB
Banko kodas 73000

Steigėjas

Steigėjas

PROJEKTAI

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2021 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS