Salduviukų veiklos balandį

Paskutinį pavasario mėnesį, balandį, netrūko įsimintinų veiklų, minėjome atmintinas dienas, dalyvavome projektiniuose iššūkiuose.
Balandžio 2-ąją minėjome Pasaulinę autizmo supratimo dieną. Ugdymo grupėse vyko šiai dienai skirtos veiklos, kurių metu buvo pasirinkta mėlyna spalva ir dėlionės, kaip begalybės, simbolika. Vyko kūrybinės veiklos „Mėlyno debesėlio istorija“ ir „Lai mėlynuoja mėlyni žiedai“. Akcentuojant autistiškų vaikų ir žmonių lygiateisiškumą mūsų visuomenėje, logopedė Gerda logopedinių pratybų metu su vaikais dėliojo iš antrinių žaliavų pagamintą ryškiaspalvę dėlionę.
Pasitinkant pavasario atgimimo šventę Šv. Velykas vyko kūrybinė iniciatyva „Šv. Velykoms ruošiuosi – velykaitį sau puošiuosi“, kurios metu vaikai su pedagogais įvairiomis technikomis dekoravo kiaušinius, papuošusius velykinį stalą namuose.
Minėjome Tarptautinės aviacijos ir kosmonautikos dieną. Organizuotos STEAM veiklos ugdymo grupėse „Konstruoju, montuoju – skrendu“, kurių metu vaikai mokėsi inžinerijos pradmenų, aktyviai dalyvavo techninėse kūrybinėse dirbtuvėse „Skrenda mano lėktuvėlis“. Vyresnieji vaikai susipažino su lėktuvų rūšimis, sužinojo lėktuvo pakilimo, skrydžio ir nusileidimo principus. Daug pozityvių emocijų vaikams suteikė galimybė patiems paskraidyti savo pagamintais lėktuvais.
Pasaulinės kūrybiškumo ir inovacijų dienos minėjimo metu „Naminukų“ grupės vaikai, naudodami gamtines medžiagas, atliko įvairius kūrybinius darbelius. Inicijuojant kūrybinę veiklą, buvo siekiama puoselėti ir turtinti vaiko jautrumą ir pažinimo procesus, padėti jam žengti į kūrybos pasaulį. Šios veiklos metu vaikai buvo skatinami atsiskleisti, pajusti bendravimo ir asmeninės kūrybos džiaugsmą – laisvai išreikšti savo įspūdžius spalvomis, formomis, raštais, priemonėmis.
Minint Tarptautinę motinos Žemės dieną buvo siekiama atkreipti lopšelio-darželio ugdytinių dėmesį į sąmoningus pokyčius žemėje, organizuotos ugdymo veiklos ir kūrybinės iniciatyvos apie žemę ir jos išteklius.
Tarptautinės Šuns dienos minėjimas, dėl karantino reikalavimų, vyko be augintinių. Minint šią dieną vyko kūrybinės veiklos „Kas pasakė… AU?“. Ugdymo grupėse vaikai su pedagogais aptarė šuniukų priežiūros ypatumus, susipažino su skirtingomis šunų veislėmis, ugdytiniai pristatė namuose auginamus šuniukus, dalinosi šuniukų priežiūros ypatumais, originaliais augintinių vardais, iš įvairių priemonių statė šuniukams namus.
Balandžio 26-ąją minėjome Tarptautinę kovos su triukšmu dieną. Pedagogai organizavo ugdymo veiklas „Ką pasakė Tyla?“, kurios metu vaikai su pedagogais diskutavo apie skirtingus pojūčius – triukšmą ir tylą, aptarė triukšmo žalą žmogaus klausai, susipažino su Neklaužada Triukšmu bei Ramiąja Tyla. „Aitvarėlių“ grupės vaikai klausėsi mėlynosios medūzos plaukimo skleidžiančių garsų.
Balandis – švaros mėnuo. Įstaigoje buvo skiriama daug dėmesio ekologiniam ugdymui, ekologinio raštingumo skatinimui, kuris sudaro sąlygas formuoti asmens santykį su gamta bei atspindėti žmogaus ekologinę kultūrą. „Pagrandukų“ grupės vaikai tvarkė savo lopšelio-darželio aplinką, rinko lapelius, pagaliukus, mokėsi teisingai rūšiuoti šiukšles. „Varpelių“ grupės vaikai ne tik grėbė senus lapus, šlavė, bet ir nuotaikingai leido laiką, kurdami švarią ir estetišką lauko žaidimų aikštelę.
Vaikai dalyvavo ir kelių projektų veiklose.
Ekologiniame projekte „Gamtos žingsneliai“ priešmokyklinio ugdymo grupė „Bitutės“, ikimokyklinio ugdymo grupės „Pagrandukai“ ir „Naminukai“ įgyvendino šio projekto du etapus – „Žalioji palangė“ ir „Darom tvarką“.
Ikimokyklinio ugdymo grupės „Naminukai“ ir „Varpeliai“ įgyvendino „Sveikatiados“ projekto iššūkį „Šokio virusas“, kurio metu vaikai mankštinosi pagal „Linksmučių mankštelę“ bei šoko „Boružėlių“ šokį.
Linksmai įgyvendintas projekto „Sveikata visus metus – 2021“ balandžio mėnesio iššūkis „Juokas – vienintelis užkrečiamas dalykas, kurio nereikia bijoti ir saugotis“. Veiklose dalyvavo ikimokyklinio ugdymo grupės „Varpeliai“, „Smalsučiai“, „Naminukai“. Vaikai nuotaikingai atliko projekto veiklas, stiprino emocinę sveikatą, aptarė, kas ir kodėl sukelia juoką, gerą nuotaiką.
Balandžio mėnesį Šiaulių lopšelio-darželio „Salduvė“ bendruomenė daug dėmesio skyrė fizinio aktyvumo skatinimo veiklų organizavimui pagal Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos inicijuojamą projektą „Lietuvos Mažųjų žaidynės“. Vaikai atliko užduotį „Spalvoti ritinėliai“, kurios tikslas – tobulinti vaikų motorikos gebėjimus, lavinti vikrumą, koordinaciją ir pusiausvyrą, pažinti spalvas, įtvirtinti spalvų pavadinimus.
Balandžio mėnesio veiklų ir projektų akimirkos užfiksuotos nuotraukose.

Paieška svetainėje

Kontaktai

ŠIAULIŲ LOPŠELIS-DARŽELIS „SALDUVĖ“

Biudžetinė įstaiga
Įstaigos kodas 190526428
Vilniaus g. 38D, 76253 Šiauliai
mob. 8656 06207
el. p. salduve@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Ugdomoji kalba – lietuvių
A. s. LT83 730001007568 9893
Bankas „Swedbank”, AB
Banko kodas 73000

Steigėjas

Steigėjas

PROJEKTAI

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2021 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS