Eksperimentas „Vandens lelija“

Veiklos eiga: iš lygaus rašomojo popieriaus iškirpome žiedo formos figūrą, nuspalvinome jos paviršių spalvotais flomasteriais ir užlenkėme lapus į vidų. Įdėję leliją į vandenį, stebėjome, kaip pamažu žiedas išsiskleidžia. Vaikai smalsavo, klausinėjo, kodėl žiedas išsiskleidė?

Tikslas: išsiaiškinti, kodėl žiedas išsiskleidė.

Hipotezė: popierių sudaro augalinės skaidulos. Dėl molekulių traukos jėgų vanduo kyla vadinamais kapiliarais į viršų. Popierius išbrinksta, ir žiedas išsiskleidžia.

Veiklos metu buvo ugdomi gebėjimais šiose pasiekimo srityse: mokėjimo mokytis, tyrinėjimo, aplinkos pažinimo, skaičiavimo ir matavimo, problemų sprendimo, meninės raiškos, sakytinės kalbos ir bendravimo.

Šiaulių lopšelis-darželis „Salduvė“
Įstaigos kodas 190526428

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Vilniaus g. 38D, LT-76253 Šiauliai
Mob. 8 656 06207
El. p. salduve@splius.lt

2024 © Šiaulių l-d „Salduvė“
NEĮGALIESIEMS