Ar gali moliūgai, pupos augti grupės darže?

Nedrąsiai į žemę atkeliaujant pavasariui, pradedame ruoštis augalų sėjai grupės darže. Eksperimento metu siekėme sužinoti, kokios daržovės mūsų darže augtų geriausiai.

Prieš eksperimentą sužinojome, kad tuomet kai dirva (žemė) su augalu sutaria puikiai, vienas kitam tinka, tuomet augalui kur kas lengviau iš dirvos pasisavinti reikalingas maisto medžiagas ir augti sveikam. Tai vadinama augalui tinkamu dirvožemio pH.

Sužinojome, kad žemės derlingumui ir augimo sąlygoms įtaką daro vandenilio jonų rodiklis. Jonų koncentracija reiškiama dydžiais nuo 0 iki 14. Kuo skaičius mažesnis, tuo vandenilio jonų koncentracija didesnė, o dirva – rūgštesnė. Kuo skaičius didesnis, tuo labiau dirva šarminė, taip vadinama „saldi“.

Norėdami atsakyti į klausimą, ar mūsų grupės darže gali augti augalai, visų pirmiausia, turėjome išsiaiškinti dirvožemio pH.

Vaikai prikasė žemės, išmaišė ją su vandeniu ir lakmuso juostelių pagalba tyrė rūgštingumą. Nustatėme, kad mūsų daržo žemė silpnai rūgšti – pH 5–6. Silpnai rūgšti dirva tinka daugeliui augalų, tarp jų ir daržovių.

Todėl mes galime darže sėti pupas, moliūgus, grikius.